statystyki szczegółowe

Aktualności

Ślęza silniejsza

• autor: k.lucz, 2017-05-08 12:30

6 maja Czarne podjęły na własnym boisku piłkarki ze Ślęzy Wrocław. Mecz rozpoczął sie o godzinie 13:00 i był bardzo zacięty. W poprzednim sezonie to Czarne wracały z Wrocławia z kompletem 3 punktów, jednak tym razem to rywalki okazały sie silniejsze...

Od pierwszych minut Czarne były bardzo aktywne w każdej strefie boiska. Wrocławianki kilka razy wybijały piłkę na aut, przez co Czarne minimalizowały odległość od bramki rywalek. Po nieudanym strzale Dominiki Kamińskiej, rywalki szybko przeprowadziły kontratak. W '5 minucie padł pierwszy strzał na bramkę Czarnych - jednak piekną obroną popisała się golkeeperka gospodyń - Paula Koleśnik. W '11 minucie Czarne mają rzut rożny. Wykonawczynią jest Katarzyna Kamińska, która dośrodkowuje w pole karne. Po kilku niecelnych strzałach, Ślęza ponownie atakuje. Niestety rywalki dopuszaczają się faulu na Katarzynie Kamińskiej i zostaje odgwizdany rzut wolny. Po wznowieniu gry, piłkę przejmuje zawodniczka Ślęzy, jednak ponownie nie obywa sie bez faulu, tym razem poszkodowaną zostaje Kinga Łuczkiewicz. Rzut wolny wykonuje Kamińska, jednak defensywa Ślęzy powstrzymuje atak Czarnych.

W '23 minucie zawodniczka przyjezdnych stara sie dośrodkować piłkę w pole karne Czarnych, jednak piłka wpada wprost w ręce Pauli Koleśnik. Po wybiciu, futbolówka ląduje w środkowej strefie boiska, a tam Czarne skutecznie przedzierają sie przez defensorki gości. Bliską strzelenia pierwszej bramki była Dominika Kamińska, która posłała piłkę minimalnie obok słupka.

W '29 minucie po kolejnym wznowieniu gry, Czarne wymieniają serię podań, dzięki której Natalia Szura ma szansę na złamanie linii obrony gości. Szura sprytnie omija zawodniczki z prawej strony, starając się dośrodkować w pole karne. Niestety w ostatnim momencie obrończyni gości - Agnieszka Stępień groźnym wślizgiem zatrzymuje Szurę, w wyniku czego Szura opuszcza boisko wspomagana przez inne osoby, a na jej miejsce w '33 minucie wchodzi Daria Pala.

Po 3 minutach od wejscia Daria Pala uderza na bramkę rywalek, jednak jej strzał okazał się niecelny.

W '37 minucie po indywidualnie przeprowadzonej akcji zostaje faulowana Łuczkiewicz. Dośrodkowuje Kamińska, piłkę przechwytuje Łuczkiewicz, jednak strzela obok bramki.

Do końca pierwszej połowy jest 0:0.

Po wznowieniu drugiej połowy Ślęza przeprowadza pierwszy udany atak zakończony bramką. Przegrywamy 0:1. :(

Czarne są bardzo zdeterminowane i zmobilizowane żeby strzelić bramkę. Po wymianie kilku podań w środku pola, piłka ląduje na prawym skrzydle. Daria Pala oddaje strzał sprzed lini pola karnego, jednak dobrze ustawiona bramkarka Ślęzy wychwytuje piłkę.

W '57 minucie po wyrzucie z autu dla wrocławianek, piłkę przejmuje niepilnowana zawodniczka gości, która z zimną krwią strzela w światło bramki. Przegrywamy 0:2. :(

Po wznowieniu na boisku pojawia się Aleksandra Lechki za Ewelinę Wójcik. Obie drużyny starają się przechwytywać piłkę w każdej strefie boiska i budować atak na bramkę rywala. Czarne nie odpuszczają.

W '71 minucie ponownie zostaje faulowana Łuczkiewicz. Piłka jest około 20 metrów przed polem karnym wrocławianek, a rzut wolny wykonuje K. Kamińska. Po gwizdku sędziego Kamińska mocnym strzałem tuż pod poprzeczkę umieszcza piłkę w bramce. Jest 2:1.

Niestety, do końca meczu mimo ambitnej walki, Czarne ulegają na własym boisku piłkarkom z Wrocławia. Przeciwniczkom gratulujemy wygranej. :)