MKS Oława   MKS Czarni Jelcz-Laskowice
Stadion - ul. Sportowa 1, 55-200 Oława

2015-03-14, 15:30

Czas spotkania: 80 min.

Podczas pierwszego meczu towarzyskiego pogoda nie rozpieszczała, padał lekki deszcz. Spotkanie to odbyło się więc na bocznym boisku przy ul. Sportowej 1 w Oławie z powodu wilgotnej murawy. Sparing odbył się systemem 2 x 40 minut.

W pierwszej połowie dominowały zdecydowanie "Czarne". Nasze panie zagrały wysokim pressingiem i nie dały za wiele ugrać gospodyniom. Doprowadziły do kilku ciekawych sytuacji podbramkowych. Jedną z nich wykorzystała Patrycja Wojciechowska. Po zamieszaniu w polu karnym, uderzyła piłkę z woleja a ta po rękach Karoliny Kozłowskiej wylądowała w siatce. Jednak jelczanki nie cieszyły się długo prowadzeniem w tym pojedynku, ponieważ chwile później gospodynie wyrównały. Z szybką kontrą wyszła Joanna Duszeńko-Michniewicz, która pokonała sprytnie dwie obrończynie i wychodząc sam na sam okazała się bezbłędna.

W drugiej połowie mecz się wyrównał. Było dużo walki w środku pola. Oba zespoły stawiały na grę z kontry. Wraz z ubiegającym czasem sytuacja robiła się chwilami nerwowa i odbyło się kilka nieprzyjemnych sytuacji. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła Marlena Bajsarowicz po doskonałym podaniu od Pauliny Piotrowskiej. Popularna "Pina" dograła ze skrzydła do wbiegającej środkiem boiska Bajsarowicz, a ta po przyjęciu piłki pokonała mocnym uderzeniem golkiper z Oławy. "Czarne" miały jeszcze kilka dobrych sytuacji aby podwyższyć dorobek bramkowy, jednak swoich sytuacji nie wykorzystały Wojciechowska, Bajsarowicz, Piotrowska i Szura.

A więc kolejne derby powiatu wygrane przez nasze panie! Zwycięstwo jak i postawa naszych piłkarek na boisku dobrze prognozuje na wiosenne rozgrywki ligowe.

Kolejny sparing "Czarne" zagrają na własnym boisku 4 kwietnia (sobota) z Żeńską Akademią Piłkarską "Sukces" Gmina Oleśnica. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 12:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Świętochowskiego w Jelczu-Laskowicach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!